Цвітіння Сакури
на Закарпатті
16-19 квітня
3 дні
Водоспад Шипіт, Берегове, гора Гимба, Ужгород, Лумшори
Про подорож

Водоспад Шипіт - одне з семи природних чудес України – найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба що у селі Пилипець Міжгірського району. Шипотом його прозвали за гучний голос, який здалеку чується як шепіт. Вода стікає з полонин Боржави і падає мальовничими каскадами з висоти 14 м. Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою.


Гора Гимба

Гора Гимба має 1491 метрів над рівнем моря. Гимба є частиною гірського масиву полонини Боржава, який інколи називають Боржавським хребтом. На гору ми піднімемось на канатно-крісельному підймнику, щоправда, не на саму вершину, до верху треба ще йти з півгодини.

На вершині перед нами відкривається така панорама, що перші хвилини стоїш приголомшеним. Карпати — дуже мальовничі гори, але краєвид з Гимби, певно, б’є всі рекорд фотогенічності.

Поруч із підйомником вросла в землю своєрідна дерев’яна халабуда. Це знаменита «Сурія» — затишна чайовня. Тут можна випити цілющого чаю з видом на Карпатські вершини. В дерев’яній хатинці пахне травами, які розвішані під стелею і паную затишна атмосфера, а казковий вид з вікна гіпнотизує


Берегове

Колишній “Береґсас” здавна відомий своїми архітектурними пам’ятками, але більшість туристів їдуть сюди для лікування, насолоди та відпочинку. Адже саме тут розташований сучасний оздоровчий комплекс “Жайворонок”, який славиться басейнами з унікальною термальною водою (температурою 31-45 С). Гості комплексу цілий рік можуть лікуватися та відпочивати у відкритих та критих басейнах із природньою мінеральною водою, котра піднімається безпосередньо із термальних свердловин глибиною понад 1 км.


Закарпатський крафт

Дегустаційний зал знаходиться в мальовничому Закарпатті. Запрошуємо продегустувати продукцію виноробного ремесла. А саме: шампанські, традиційні вина, вермути по-закарпатські, ексклюзивні сири, які гармонійно підкреслять смак закарпатської гастрокультури. Кожна краплина вина зроблена з душею!


Ужгород

Коли в Ужгороді цвітуть сакури, все стає зовсім іншим. По асфальту ніби хтось розсипав рожевий зефір. Не намагайтеся вловити аромат - сакури не пахнуть. Але це не заважає відчуттю, ніби ви в чарівному сні:)

Як з’явилися екзотичні дерева на Закарпатті, котрі згодом стали квітучим символом краю?

Є кілька легенд. Одна з них каже, що колись саджанці сакури везли імператорові Австро-Угорщини Францу Йосипу у подарунок від імператора Японії.

Шлях, звісно, пролягав через Закарпаття – вічне перехрестя доріг і культур. У Мукачеві, де ночували посланці, прочули, що перевозять японську вишню.

«Вишня на ґаздівстві (господарстві) згодиться!», – вирішили там і поцупили молоді деревцята. Тоді не знали, що японська вишня – сакура – красиво цвіте, але плодів не дає…⠀


Лумшори

Село Лумшори - водолікувальний курорт ще з австро-угорських часів. Село має давню історію. У Лумшорах із 1600 р. працює самий древній курорт Закарпаття на базі сірководневого мінерального джерела. Тут були встановлені дерев'яні ванни. Холодну мінералку люди наливали в дерев'яні корита і кидали в них розжарені на вогні камені. Після цього стрибали у воду.

Коли в сусідніх Тур’їх-Реметах побудували завод, на ньому відлили два 250-літрові чавунні чани. У них нагрівали мінералку і виливали в корита.

Після Першої світової війни обидва чани загубилися. У 1970-му Володимир Ап’ярі відкопав один із них у лісі біля струмка, другий знаходиться у Віденському музеї. До цього дня в селі зберігається старовинний чан, в якому підігрівають цілющу воду.

Зараз Лумшори відомі на всю Україну та далеко за її межами, як курорт. Тут красива природа, чудова місцина з мальовничими краєвидами,тишина… Все, що треба для відпочинку душі та тіла. І само собою це чани з мінеральною водою.

Програма туру
16-19 квітня
П'ятниця, 16 квітня
18:00 - Відправлення з Черкас
Субота, 17 квітня
08.30 –приїзд, огляд водоспаду Шипіт, підйом на г.Гимба, вільний час

10.00 – екскурсія замком Паланок

13.00 – екскурсія замком Сент-Міклош

15.00 – поселення в готель в м.Мукачево

16.00 – купання в термальних водах в Берегово

20.00 –повернення в готель, вечеря

21.00 – дегустація вина
Неділя, 18 квітня
08.00 – сніданок

08.30 – виселення з готелю

09.30 –13.30 - м.Ужгород, екскурсія замком, оглядова екскурсія містом, прогулятися квітучими алеями сакур вздовж берегів річки Уж, вільний час, обід.

15.00 – с.Лумшори, купання в чанах

18.00 – обід у корчмі «Підкова» м.Перечин

19.00 – 19.30 – виїзд додому
П'ятниця, 19 квітня
08.00-09:00 –орієнтовний приїзд в м.Черкаси
Вартість туру